ZAPÍNÁNÍ PŘILEB

 

Zapínání přileb LS2 je řešeno buď rychlosponou nebo dvojitými D-kroužky.

RychlosponyMají výhodu v rychlém odepnutí přilby v případě nutnosti.Výhodou zapínání na rychlosponu je jednoduché a rychlé zapínání a odepínání helmy. Tuto přednost oceníte například pokud sundaváte svou helmu často, například při jízdách po městě nebo na výletě.
Zapínání
Délku řemínku nastavte tak, aby pod něj nebylo možné strčit prst. Řemínek však nesmí omezovat dýchání ani polykání.

Uvolnění
Rychlosponu povolte zatažením za červenou pásku na přezce. Západka se vyklopí a přezka se rozepne.

Dvojité D-kroužky


Sportovní a závodní přilby LS2 jsou opatřeny zapínáním prostřednictvím dvojitých D-kroužků. Dvojité D-kroužky jsou obecně považovány za nejjistější a nejbezpečnější způsob zapínání motocyklových přileb, ale jejich zapínání vyžaduje větší zručnost než rychlopřezky nebo ráčnové systémy. Výhodou D-kroužků je jednoduchá a bezporuchová konstrukce, vysoká bezpečnost, helmu můžete na bradu dokonale dotáhnout.. D-lroužky nemají žádné mechanické části a žádné problémy s korozí. D-kroužky jsou jediným schváleným upínacím systémem ve všech čtyřkolkových a motocyklových disciplínách včetně MotoGP.

Zapínání
Veďte řemínek pod bradou a provlékněte jej oběma D-kroužky. Provlečte řemínek zpět druhým D-kroužkem a utáhněte jej. Řemínek je správně dotažený, když pod něj není možné strčit prst, ale přitom umožňuje bez potíží dýchat a polykat.

Uvolnění
Podbradní řemínek povolte zatažením za červenou pásku na D-kroužku a vytáhněte řemínek ven.