JAK PEČOVAT O PŘILBU

 


Čištění skořepiny

Povrch přilby vyžaduje občasné vyčištění vodou a jemným neagresivním saponátem. Pokud je na přilbě zaschlý hmyz nebo odolávající bláto, pokryjte přilbu před čištěním na několik minut navlhčeným papírovým ubrouskem nebo měkkým vlhkým hadříkem. Po odmočení jdou nečistoty snadněji odstranit. Pokud chcete, můžete vyjmout plexi (bez potřeby nářadí), abyste se dostali na nepřístupná místa. Celý vnější povrch přilby opatrně omyjte vlažnou vodou a jemným neagresivním saponátem. Přilbu opatrně opláchněte, přitom dbejte aby voda nenatekla do přilby. Po uschnutí můžete ošetřit těsnění plexi a ovládací / sklápěcí mechanismy silikonovým olejem. Přilbu nikdy nečistěte agresivními chemikáliemi, benzínem, organickými rozpouštědly a jinými agresivními nebo abrazivními prostředky, které by mohly narušit materiál skořepiny nebo lakování helmy.

Čištění interiéru

Přilba je během používání vystavená působení prachu, bláta, vlhkosti a hlavně potu, a tak je občasné vyprání interiéru důležité, hlavně u motokrosových a čtyřkolkových helem. Všechny námi prodávané helmy LS2 jsou vybavené plně vyjímatelnými a pratelnými interiéry, které se snadno čistí. Pokud je přilba po jízdě v terénu pouze zaprášená, prach z interiéru přilby dostanete nejlépe vysátím vysavačem. Pro praní interiér opatrně vycvakněte, a nejdřív lícnice a pak celý interiér vytáhněte ven. Interiér ručně vyperte ve vlažné vodě s neagresivním mycím prostředkem bez výrazné parfemace, vhodné jsou například neparfemované dětské šampóny na vlasy. Interiér vymáchejte v čisté vlažné vodě, vymačkejte (nezkrucujte!), a nechte jej volně důkladně vyschnout. Vysoušení nikdy neurychlujte fénem ani nedávejte interiér sušit na přímé slunce. Dokonale suchý interiér vložte zpět do přilby.

Čištění plexi

Zaschlé bláto a zbytky hmyzu na plexi integrálních a výklopných helem odstraňujte často, při každé zastávce, a vždy pouze pod tekoucí vodou. Prodávají se také speciální cestovní čisticí ubrousky na plexi - v sadě je vždy jeden navlhčený a jeden suchý jemný ubrousek k vytření do sucha. Hmyz jde z plexi lépe odstranit, když plexi na chvíli pokryjete navlhčeným papírovým ubrouskem nebo toaletním papírem a necháte cca 5 minut působit. Papír pak odstraníte i s většinou mušek, zbytek odstraníte rukou (nikoli nehty!) pod tekoucí vodou. Důležité je navlhčený ubrousek z plexi pouze sejmout, nikoli jím plexi otírat, protože i jemný papír může obsahovat abrazivní elementy a vnější stranu plexi, i když je opatřena úpravou proti poškrábání, může násilné odstraňování nečistot poškodit. Pokud je vnitřní strana plexi opatřena vrstvou proti mlžení, čištěte ji pouze vlažnou vodou bez jakýchkoli čisticích prostředků. Nakonec plexi osušte měkkým hadříkem, ale opět pouze lehkými dotyky, stírání může tuto vrstvu poškodit.