MATERIÁLY PŘILEB LS2

Skořepiny motocyklových přileb se vyrábějí buď vstřikováním z vysoce kvalitních termoplastů, laminováním ze skelných vláken (fiberglas) anebo z karbonu a kevlaru. Motocyklové přilby jsou konstruované tak, aby chránily to nejcennější co máte, vaší hlavu. Helma ovšem zároveň nesmí být příliš těžká, a proto jsou motocyklové přilby konstruované tak, že vydrží pouze jeden větší náraz a po něm je nutno přilbu vyměnit za novou. Při silném nárazu se totiž změní strukturální vlastnosti skořepiny v místě nárazu a přilba má pak jen zlomek své původní bezpečnosti. Pokud jste s vaší přilbou jednou havarovali, vyměňte jí za novou co nejdříve. Máte-li pochybnosti, poraďte se s našimi prodejci. Ze stejného důvodu je také důležité upřednostňovat pořízení nové helmy před nákupem helmy z druhé ruky, protože nikdy nevíte, co všechno má taková použitá helma za sebou a tudíž jak moc vás ochrání, až to budete potřebovat nejvíce.
Materiály přileb LS2
Firma LS2 vyrábí své polykarbonátové přilby speciální patentovanou technologií HPTT (High Pressure Thermoplastic Technology - vysokotlaké termoplastické vstřikování). Při ní se plast vstřikuje do formy pod extrémně vysokým tlakem a přilba pak vykazuje lepší mechanické vlastnosti. Přilby LS2 vyrobené touto technologií jsou velmi bezpečné a přesto vycházejí cenově velice výhodně.

Od roku 2015 vyrábí firma LS2 své přilby ze zcela nového, firmou LS2 vyvinutého a patentovaného vstřikovaného hi-tech materiálu KPA (Kinetic Polymer Alloy). Tento materiál svými vlastnostmi soupeří i s daleko dražšími high-endovými kompozity, přilby z materiálu KPA se vyznačují velmi nízkou hmotností, vysokou odolností proti průrazu a vysoce účinnou absorpcí energie nárazu.

Přilby ze skelného laminátu jsou přilby vyšší kategorie a stojí výše i na stupnici kvality a bezpečnosti. Firma LS2 používá speciálně vyvinutý pevný a velmi lehký HPFC laminát, materiál, který má díky použití speciálních proprietárních pryskyřic vynikající mechanické vlastnosti, vysokou pevnost, odolnost vůči proražení a nízkou hmotnost. Laminátové přilby LS2 jsou ručně laminované do kovových forem, aby byla zaručena lehká, vysoce pevná konstrukce schopná absorbovat energii nárazu.

Přilby LS2 nejvyšší řady jsou vyrobené z uhlíkových kompozitů. Karbonové přilby jsou nejkvalitnější, nejlehčí, nejbezpečnější, nejexkluzivnější a nejdražší. Zaručují nejvyšší možnou ochranu při minimální hmotnosti a proto jsou oblíbenou volbou závodníků a jezdců, kteří vyžadují nejvyšší kvalitu. Uhlíkový kompozit je materiál s vůbec nejlepším poměrem pevnosti a hmotnosti, uhlíková vlákna jsou daleko pevnější než vlákna skelná, uhlíkový kompozit má výrazně vyšší schopnost absorpce energie. Proto karbonové helmy lépe odolají nárazům než helmy z jiných materiálů.

Všechny přilby LS2 jsou vybavené kvalitním vyjímatelným a pratelným interiérem z příjemného antialergického hygienického  materiálu. Při delším používání na silnici a hlavně při offroadové jízdě je vaše přilba vystavená působení prachu, bláta, vlhkosti a zejména potu, takže možnost vyjmout interiér z helmy a vyprat jej, je přímo neocenitelná.